Geri Dön
Çocuk Gündüz Bakımevlerimiz  çalışan kadınların hayatını kolaylaştırıyor

Çocuk Gündüz Bakımevlerimiz çalışan kadınların hayatını kolaylaştırıyor

Sosyal demokrat bir belediye yönetimi olarak kadın-erkek eşitliği, kadının özgürlüğü ve ekonomiye daha fazla katılımı için çalışıyor, projeler üretiyoruz. Bu projelerden birisi de Gündüz Çocuk Bakımevleridir. Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak farklı semtlerde açtığımız Çocuk Gündüz Bakımevleri, ilçede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyor.

Şişli’de yaşayan kadınlar, gündüz çocuk bakımevleri sayesinde, çocuklarını bizim sorumluluğumuz ve güvencemiz altındaki bakımevlerine bırakarak, özgürce çalışma hayatına katılabiliyorlar. 36-72 ay arası çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Çocuk Gündüz Bakımevlerimiz, bu amacı gerçekleştirirken sevgi ve ilgiye dayalı bir ortam sağlıyor. Belediyemizin aktif hizmet veren 6 gündüz bakımevinde 3 ile 6 yaş arası çocuklar eğitim görüyor. Planladığımız ve çalışmaları sürdürülen 4 çocuk gündüz bakımevinin açılışını da yakında gerçekleştireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla açtığımız Çocuk Gündüz Bakımevleri hafta içi her gün 08:30-17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ek olarak, uzman kurumlardan destek alarak kadınların güçlenmesini, erkeklerin babalık rollerinin geliştirilerek desteklenmesini sağlayan seminerler düzenliyor, çalışmalar da yürütüyoruz. Çok değer verdiğimiz ailelerin bilinçlenmesi, çocuklarımızın da mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.