Geri Dön
Bilim Evlerimizde çocuklarımız derslerine destek alıyor  müzeleri geziyor, sanat, felsefe ve araştırmayı öğreniyor

Bilim Evlerimizde çocuklarımız derslerine destek alıyor müzeleri geziyor, sanat, felsefe ve araştırmayı öğreniyor

Şişlili çocuklarımıza erişilebilir ve kaliteli eğitim desteği vermek amacıyla 2014’te başlattığımız etüt eğitim programlarımız, Kasım 2016 tarihinden itibaren dönüşüm sürecine girdi ve üyelerinin daha modern tekniklerle, sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda da gelişimine yönelerek ‘Bilim Evleri’ne dönüştü. İlköğretim 4 ve ortaöğretim 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize, İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi ve Türkçe alanlarında destek olmayı hedeflediğimiz Bilim Evlerimizin genel prensibi, çocuklarımızın başarılarına katkıda bulunacak biçimde verimli zaman geçirmesini sağlamaktır. Çocuklarımız bilim evlerinde ödev tamamlama çalışmaları, proje çalışmaları ve araştırmaları, yaratıcı yazma, okuma geliştirme çalışmaları ve bilimsel deneylerle zamanlarını oldukça kaliteli biçimde değerlendiriyor. Öğrencilerimizin okul derslerine paralel bir eğitim hizmeti sunan Bilim Evlerimizde uyguladığımız eğitim sistemi, onların okul başarılarını da görülür ölçüde artırarak ailelerin oldukça memnun ediyor.

Bilim Evlerimizdeki eğitim programlarımızla öğrencilerimizin;

- Matematik, fen bilgisi ve sözel derslerde akademik başarısını artırmayı,

- Okumaya karşı ilgi ve yeteneklerinin artmasını,

- Yeni ilgi alanları ve beceriler kazanmasını,

- Ev ödevlerini öğretmen gözetiminde daha kaliteli yapmalarını,

- Düzenli olarak ders çalışma alışkanlığı kazanmalarını,

- Olumlu sosyal davranışlar kazanmalarını,

- Kendilerine olan güvenlerinin artmasını,

- Düzenli yapılan konu anlatımları ve ders tekrarları sayesinde okul ve merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını,

- Araştırma becerileri kazanmalarına katkı sağlamayı amaç edindik.

 

Bilim Evlerinde aynı zamanda çocuklarımızı her ay düzenli olarak İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde farklı temalı sanat atölyelerine dahil

ederek dünyaya ve iç dünyalarına farklı perspektiflerden bakmalarına yardımcı oluyoruz. Rahmi Koç ve İş Bankası müzelerinde eğitim atölyeleriyle okullarındaki branş derslerini, yaşayarak ve eğlenerek pekiştirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi gerekliliğine inanarak, onları bilgisayar başında tüketici olmaktan çıkarıp üretici olmalarını hedefleyen ‘Yarını Kodlayanlar’ başlıklı kodlama eğitimi için Habitatla işbirliği yapıyoruz.

Çocuklarımız, öğretmenlerimizin gözetiminde kitap fuarlarına gidiyor, farklı sanat galerilerini geziyor, Galatasaray Üniversitesi İnsan Hakları Kulübü ile düzenlenen insan hakları atölyelerine katılıyor, yaşayan kütüphane etkinliklerimizle öğreniyor, anlıyor ve empati yapıyorlar.

Gezi ve atölye programlarımıza önümüzdeki yaz döneminde Sadberk Hanım Müzesi arkeoloji ve sanat tarihi çalışmalarını, her hafta farklı kavramları tartışabilecekleri P4C (çocuklar için felsefe) eğitimlerini de ekliyoruz. Ayrıca hayvan dostlarımızla sevgi dilini geliştirmek adına barınak ziyaretleri de gerçekleştireceğiz.

Bilim Evlerimizde 2016 - 2017 kış döneminde de örgün eğitime destek vermeye devam edeceğiz. Bilim Evlerimiz hafta arası 12.00 - 19.00, cumartesi günleri ise 10.00 - 17.00 arasında hizmet veriyor. Öğrencilerimiz öğretmenlerimizden destek almak ve ödev yapmak için 16. 00’da başlayan dersler öncesi Bilim Evlerimize gelebiliyorlar. Değerli Şişlililer, iyi eğitim görmek ayrımsız bütün çocuklarımızın hakkıdır. Bu hakkı en iyi biçimde kullanabilmeleri, nitelikli eğitim ve destek alabilmeleri, öğrenirken eğlenebilmeleri, daha da önemlisi mutlu olabilmeleri için, ilgili kurumlarımızla bizzat ilgileniyorum. Eğitim konusunu Şişli’de en iyi seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Detaylı bilgi için:

Gülbağ Bilim Evi 212-220 17 02

Feriköy Bilim Evi 212- 234 94 38

Mahmut Şevket Paşa Bilim Evi 212- 235 31 24